Wybieramy najlepsze tusze do rzęs. Które maskary zagwarantują Ci piękne i długie rzęsy jak z salonu?

Rzęsy – delikatne włoski, które jednak stanowią najpiękniejszą oprawę oka. Jednocześnie bez odpowiednich zabiegów, pozostają one praktycznie niewidoczne. To właśnie z tego powodu wiele kobiet na całym świecie poszukuje idealnego tuszu do rzęs, który im to zapewni. Ten ranking powstał więc po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i wybrać maskarę, które okaże się niezawodna!

najlepszy tusz do rzęs

Dlaczego tusz do rzęs jest tak istotny podczas codziennego makijażu?

Tusz do rzęs to kosmetyk wyjątkowy, co do tego żadna z pań nie powinna mieć większych wątpliwości. Często można wyjść z domu bez podkładu lub kreski na powiece, jednak nie da się zrezygnować z tuszu do rzęs. To właśnie dzięki niemu można podkreślić oko i wydobyć potencjał spojrzenia w zaledwie kilka minut.

Teoretycznie, to właśnie piękne i długie rzęsy w największym stopniu wpływają na kobiecy wizerunek, więc nie powinno nikogo dziwić, że panie przykładają do nich taką wagę.

Każdy tusz do rzęs powinien więc zapewniać:

  • maksymalne wydłużenie włosków;
  • maksymalne pogrubienie rzęs tak, by stały się one dobrze widoczne;
  • pielęgnację włosków za pomocą olejków i wyciągów roślinnych w składzie, by codzienny makijaż nie wpłynął negatywnie na ich kondycję. 

Okazuje się, że znalezienie tuszu, który spełnia wszystkie, powyższe wyznaczniki nie jest wcale takie trudne. Panie muszą jednak się w te poszukiwania zaangażować.

Tusze do rzęs, które wywiązują się ze swojej roli – ranking TOP 4

To który z tuszy do rzęs warto wybrać? Który zapewni fenomenalne efekty już od pierwszego pociągnięcia szczoteczką? Okazuje się, że takie produkty istnieją i zostały uwzględnione w poniższym rankingu!

1. Tusz do rzęs Nanolash

najlepszy tusz do rzęs nanolash

Każdy z rankingów musi mieć wyłonionego lidera. W tym wypadku nie da się wskazać na nic innego, jak tylko na tusz do rzęs Nanolash. Pochodzi on do znanego i renomowanego w świecie kosmetycznym producenta. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń co do jego jakości.

Tusz do rzęs Nanolash można kupić w dwóch wersjach. Do wyboru jest tusz pogrubiający, czyli Nanolash Volume Up Mascara, ale także i tusz wydłużająco-podkręcający, czyli Nanolash Length & Curl Mascara. Panie mogą więc dopasować tusz do swoich potrzeb.

Mascara zaproponowana przez Nanolash to przede wszystkim perfekcyjna szczoteczka. Jest ona idealnie wyprofilowana i wykonana z wysokiej jakości silikonu. Dzięki niej możliwa jest aplikacja produktu bez grudek i bez brudzenia powieki. Warto również zwrócić uwagę na samą trwałość. Tusz do rzęs Nanolash się nie osypuje i nie pozostawia śladów. Biorąc te fakty pod uwagę, nie można się dziwić, że ta maskara stała się ulubieńcem kobiet na całym świecie.

2. Lashcode Mascara

lashcode mascara

Kolejnym produktem, który warto uwzględnić podczas wyboru tuszu do rzęs jest Lashcode Mascara. To produkt o działaniu wydłużająco-pogrubiającym, który również szybko zyskał sobie uznanie w oczach większości kobiet.

Lashcode Mascara posiada perfekcyjnie wyprofilowaną szczoteczkę, która znacznie ułatwia rozczesywanie włosków. Dzięki niej można równomiernie rozprowadzić produkt i cieszyć się estetycznie wykonanym makijażem. Dodatkowo produkt oferuje także fenomenalną trwałość. Nie będzie się on kruszył i osypywał, nawet po całym dniu noszenia.

Faktem jest, że Lashcode Mascara nie jest produktem wodoodpornym, aczkolwiek nie rozmazuje się pod wpływem wilgoci.

3. Bobbi Brown Extreme Party Mascara

Na kolejnym miejscu umieszczony został tusz do rzęs Bobbi Brown Extreme Party Mascara. Jest to produkt o dość zwartej konsystencji, co sprawia, że łatwo rozprowadza się po rzęsach. Szybko wysycha, co również nie pozostaje bez znaczenia. Panie zauważyły, że do osiągnięcia efektu pełnego wydłużenia niezbędne jest nałożenie dwóch warstw produktu.

Jeśli zaś chodzi o trwałość, to jest ona dość przeciętna. Może się zdarzyć, że pod koniec dnia tusz zacznie się osypywać. Szczoteczka dołączona do produktu jest standardowa. Nie powinna ona więc sprawić większych problemów podczas aplikacji.

4. Isadora Flashing Volume Mascara

Isadora Flashing Volume Mascara to kolejny tusz do rzęs, o całkiem dobrych opiniach w sieci i o całkiem solidnych parametrach. Przede wszystkim warto zauważyć, że panie, które z tego tuszu skorzystały, doceniają sobie to, że produkt jest względnie trwały. Nie powinien się on osypywać lub kruszyć, chyba że oczy będą wyjątkowo mocno pocierane. Jednak podczas kontaktu z wilgocią, tusz może zacząć spływać.

Niestety jednak dużym problemem okazuje się być szczoteczka. Jest ona znacznie krótsza od przyjętych standardów. Dodatkowo posiada także krótkie włoski, przypominające kolce, rozstawione w równych rzędach. Sprawia to, że podczas malowania dotarcie do rzęs w kąciku staje się trudniejsze, a sama szczoteczka może przyczynić się do sklejania włosków.

Jak zinterpretować ranking najlepszych tuszy do rzęs? Otóż dowolnie! Z pewnością warto większą uwagę zwrócić na tusz do rzęs Nanolash lub Lashcode Mascara. Jednak przy ostatecznym wyborze, panie powinny skupić się przede wszystkim na swoich oczekiwaniach i preferencjach.