Wypowiedz wojnę „pomarańczowej skórce! Jak zlikwidować cellulit?

Misja: walka z cellulitem. Zaczynamy!

Starasz się, wyglądać pięknie na co dzień i od święta? Chcesz pochwalić się swoją figurą i wzbudzić zazdrość wśród koleżanek? Dbasz o siebie i starasz się, poświęcać każdego dnia trochę czasu w trosce o swoje ciało? Jednak pomimo tych wszystkich działań nadal zauważasz u siebie mało estetyczne pofalowaną skórę? Czas wypowiedzieć walkę „pomarańczowej skórce”!

Skóra nadal kryje w sobie wiele tajemnic, których na co dzień wiele osób nie dostrzega. Niestety, kobieca skóra ma tendencje do powstawania nieprzyjemnych w dotyku grudek, zwanych cellulitem. To także Twój problem? Bardzo często bywa tak, że „pomarańczowa skórka” pojawia się w miejscach, z których bardzo trudni się jej pozbyć tj. na udach, biodrach, brzuchu czy pośladkach. Czy istnieją skuteczne sposoby na zredukowanie ilości cellulitu? Co zrobić, żeby ciało prezentowało się lepiej i korzystniej? Jak pozbyć się kompleksów i zachwycać swoją sylwetką?

Dlaczego powstaje cellulit?

Wbrew pozorom zjawisko „pomarańczowej skórki” znane jest większości kobiet, bez względu na ich wagę czy budowę ciała. Choć wiele osób utożsamia ją z otyłością, to ku zaskoczeniu niektórych ta zasada nie sprawdza się na 100%, bo z cellulitem borykają się również kobiety szczupłe. Należy tu jednak dodać, że nadmiar tkanki tłuszczowej przyczynia się do powstawania i rozprzestrzeniania się problemu w obrębie różnych partii ciała. Cellulit najczęściej występuje na pośladkach, udach i biodrach, a jego obecność najczęściej powoduje kompleksy i płci pięknej.

W głównej mierze za „pomarańczową skórkę” odpowiada kolagen, który występuje w postaci włókien i w ten sposób łączy się ze skórą. W wyniku zbyt silnego ściśnięcia tkanki tłuszczowej dochodzi do powstania na powierzchni naskórka charakterystycznie wyglądających grudek. „Oliwy do ognia” dodaje przepływ krwi w tkankach oraz występowanie zmian hormonalnych. Ze względu na to, gdzie najchętniej odkłada się nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit występuje najczęściej właśnie tam.

Jak walczyć z „pomarańczową skórką”?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo – jak to często się mawia – ilu ludzi, tyle opinii. Jeżeli chcesz zredukować ilość cellulitu na swoim ciele, weź sprawy w swoje ręce i zajmij się tematem kompleksowo. Od czego zacząć? Przede wszystkim zadbaj o to, żeby Twój codzienny jadłospis był lepiej zbilansowany, a spożywane posiłki zdrowsze. W ten sposób zadbasz o swoją kondycję w ogóle i sprawisz, że Twoja skóra zacznie wyglądać lepiej. Co więcej, warto wprowadzić również aktywność fizyczną – wielu trenerów personalnych szczególnie zaleca trening cardio i siłowy, by zredukować ilość cellulitu.

Oczywiście nie bez znaczenia jest również właściwa pielęgnacja skóry objętej cellulitem. W takim przypadku sprawdzają się kremy, koncentraty błotne i inne kosmetyki, które nie tylko poprawiają ogólną kondycję skóry, ale także aktywnie walczą z niedoskonałościami sylwetki – z cellulitem i wypryskami, które często idą w parze z „pomarańczową skórką”.

Dbanie o siebie w znaczącym stopniu poprawi Twój stan zdrowia, poprawi kondycję i stan ciała w ogóle. W połączeniu z dietą, treningiem i pielęgnacją masz szansę na to, żeby zredukować ilość nieestetycznych grudek i sprawić, że się zmniejszą. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *