Typy urody. Jesteś wiosną, latem, jesienią czy zimą?

Nie ma dwóch takich samych twarzy. Są za to cztery typy urody, wśród których każda z nas może odnaleźć siebie – wiosna, lato, jesień i zima. Sprawdź, jaki masz typ urody i którą porą roku jesteś.typy urody

Najbardziej znany jest podział na typy cery (sucha, tłusta, mieszana, dojrzała). Bazujemy na nim, dobierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Trudno jednak na tej podstawie zdecydować np. o tym, jaki makijaż do nas pasuje. W tym przypadku pomocny jest podział na typy urody: wiosna, lato, jesień i zima. Jako jedyny bierze pod uwagę nie tylko naszą karnację i typ cery, ale też kolor oczy i włosów. Sprawdź, jaki masz typ urody!

Jakie są typy urody?

TYP URODY: WIOSNA

Wiosnę charakteryzuje delikatnie ciepła karnacja. Jeśli opalasz się dość szybko i zawsze na brązowo, z dużym prawdopodobieństwem jesteś właśnie wiosną. Cera wiosny jest porcelanowa i nie ma piegów. Promienna i lekko zaróżowiona na policzkach może kojarzyć się z wiosennym rozkwitem.

Kobiety-wiosny to najczęściej blondynki (od jasnego blondu, przez lekko miodowy i z rdzawymi odcieniami), ale także brunetki (te o orzechowych i jasnobrązowych włosach). Kolor oczu również nie jest jasno określony, ale zawsze jest to intensywny odcień niebieskiego, zielonego lub piwnego z wyraźnie oddzieloną obwódką tęczówką.

TYP URODY: LATO

Choć lato kojarzy się ze złocistym piaskiem i słonecznymi refleksami, kobiety o tym typie urody charakteryzuje mleczna cera w ziemistym odcieniu. Typowe dla nich jest opalanie się na czerwono – początkowa czerwień szybko zmienia się jednak w oliwkową opaleniznę.

Kobietę-lato łatwo poznać po tym, że ma „mysie” włosy, bez wyraźnego koloru i blasku – przypominające nieco pasma spalone słońcem. Mogą być popielate, w kolorze blondu lub jasnobrązowe. Towarzyszą im jasnoszare, jasnoniebieskie lub jasnozielone oczy. Bardzo często mają mało wyrazisty, lekko przydymiony odcień.

TYP URODY: JESIEŃ

Jesienne kobiety mają ciepły odcień cery – nie jest intensywny, choć cieplejszy niż w przypadku wiosny. Ten typ urody to różnorodność karnacji, od porcelanowej aż po oliwkową. Jeśli jednak często ulegasz poparzeniom po opalaniu i rzadko opalasz się na brązowo, możesz mieć pewność, że jesteś jesienią. Szczególnie gdy twoja twarz jest usiana piegami.

Charakterystyczne dla kobiet-jesieni są rude refleksy we włosach. Często są to po prostu rude włosy, ale ten kolor może przebijać się także, gdy mamy włosy brązowe lub kasztanowe. W większości przypadków ta płomienna fryzura skomponowana jest z wyrazistym kolorem oczu. Przeważają oczy zielone lub brązowe, zawsze w ciepłych odcieniach.

TYP URODY: ZIMA

Jak przystało na zimową aurę, kobieta-zima najczęściej ma chłodne odcienie cery. Najbardziej charakterystyczny jest tzw. typ Królewny Śnieżki z bardzo jasną cerą i ciemnymi włosami, ale cera może być oliwkowa lub w typie południowym. Nigdy jednak nie są to odcienie ciepłe, ale typowe dla zimy stonowane i chłodne kolory.

Zimowy typ urody najłatwiej rozpoznać po fryzurze. Charakterystyczne dla kobiet o takiej urodzie są czarne włosy w różnych odcieniach – jaśniejsze, przypominające ciemny brąz, kruczoczarne lub z refleksami fioletu/grafitu. Do tego dochodzi bardzo intensywny kolor oczu: może to być zieleń, błękit lub brąz, ale z wyraźnym kontrastem.

Czy wiesz już, jaki masz typ urody? To świetnie! Teraz z łatwością dobierzesz odpowiednie kolory w makijażu i odnajdziesz idealną stylizację, która podkreśli wszystkie atuty twojego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *