Rękawica do samoopalacza – jak używać, czy daje dobry efekt?

Rękawica do samoopalacza to jedno z tych akcesoriów, które można śmiało określić mianem rewolucji! To także absolutny must have dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalną i bezpieczną opaleniznę bez słońca. Służy do nakładania samoopalacza na skórę. Jesteśmy pewni, ze pokochasz ten gadżet, gdy tylko poznasz jego zalety!

Rękawica do samoopalacza – co to takiego?

Wygląda dość topornie, bo w kształcie jest jak zwykła rękawica kuchenna. Jest ona uszyta z dwóch elementów, a mianowicie materiału i kremowej gąbki, na którą nakładany jest kosmetyk do opalania. Powstała po to, byś już nigdy więcej nie musiała martwić się nieestetycznymi smugami na ciele: rękawica znacznie ułatwia rozprowadzanie samoopalacza na skórze. Warto też dodać, że aplikacja kosmetyku do opalania przy użyciu rękawicy dodatkowo wspomaga nawilżenie skóry. Jest to gadżet, który składa się z wodoodpornej wewnętrznej wyściółkę która zabezpiecza dłonie przed zabrudzeniem i w efekcie przed pomarańczowymi plamami. .
Najważniejsze jest to, że nawet jeśli do tej pory miałaś trudności w równomiernym zaaplikowaniem samoopalacza, to dzięki rękawicy te problemy znikną: od teraz masz gwarancję perfekcyjnego rozprowadzenia produktu na całym ciele, czyli w efekcie – pięknej opalenizny bez plam i przebarwień.

Rękawica do samoopalcza – zalety

jest prosta w użyciu i bardzo precyzyjna
zapewnia szybkie i bezpieczne naniesienie samoopalacza
daje dokładne pokrycie skóry,
jest alternatywą dla szkodliwego opalania na słońcu i w solarium
pomaga uzyskać jednolity koloryt na skórze (bez smug i przebarwień),
jest higieniczna, można ją prać i
nadaje się do wielokrotnego użycia
wspomaga nawilżanie skóry.

Jak nałożyć samoopalacz za pomocą rękawicy?

Jak stosować rękawicę do samoopalacza? Nie jest to trudne, ale trzeba znać kilka pomocnych faktów.
1. Przed nałożeniem samoopalacza przygotuj i wygładź skórę – wykonaj peeling dzień przed aplikacją samoopalacza, a jeśli Twój peeling nie jest bardzo gruboziarnisty – zrób to tuż przed aplikacją.
2. Dzień przed stosowaniem samoopalacza zadbaj też o nawilżenie skóry – sięgnij po lekki, ale skuteczny kosmetyk nawilżający. Pamiętaj, że ciała nie wolno za mocno natłuszczać,
3. Wydepiluj skórę – usuń nadmierne owłosienie, ponieważ to gwarantuje uzyskanie idealnego efektu opalenia.
4. Zabezpiecz kostki, kolana i łokcie przed nałożeniem samoopalacza, czyli wetrzyj w nie krem (np. Nivea). Zapobiegniesz nieestetycznym plamom i przebarwieniom, które są później trudne do usunięcia.
5. Sięgnij po samoopalacz i nałóż go na rękawicę. Teraz stopniowo i delikatnie rozprowadzaj go po całym ciele – możesz to robić okrężnymi ruchami rękawicą lub ruchami góra-dół.
6. Pozostaw samoopalacz do wchłonięcia.
7. Wypierz starannie rękawicę do samoopalacza. Najlepiej zrobić to bezpośrednio po użyciu, bo zaschnięty samoopalacz ciężko jest usunąć.. Można to robić ręcznie lub w pralce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *