Makijaż cieniami – ponadczasowe piękno w zasięgu ręki

Cienie do powiek nie przestają zachwycać bogactwem odcieni, wzorów i efektów, które można dzięki nim osiągnąć. Wbrew pozorom, ich prawidłowa aplikacja nie jest taka łatwa, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Oprócz doboru pasującej kolorystyki trzeba zwrócić uwagę na konsystencję i formę kosmetyku. Mają one ogromne znaczenie, ponieważ produkt w proszku lub płynny nakłada się nieco inaczej.

Jak malować się cieniami – poradnik dla początkujących

Malowanie oczu cieniami do powiek daje ogromne możliwości – ilość możliwości jest naprawdę duża. To właśnie przy nich masz okazję, żeby puścić nieco wodzę fantazji i bawić się odcieniami, brokatami i innymi ozdobami. Nawet jeżeli nie posiadasz jeszcze zbyt wielu kosmetyków, niczym się nie przejmuj. Na początek to w zupełności wystarczy. Przecież zawsze możesz uzupełnić swoją kosmetyczkę o dodatkowe paletki lub pojedyncze produkty.  Przeczytaj do końca i dowiedz się, jakie wybrać cienie do powiek dla początkujących i zacznij z nimi swoją przygodę jeszcze dziś!

Jakie cienie do powiek dla nowicjuszki?

Niemal każda dziewczyna stała kiedyś przed dylematem i zastanawiała się jakie cienie dla początkujących będą najlepsze? Przede wszystkim rozejrzyj się za paletami, o przeważającej liczbie neutralnych i stonowanych odcieni. Dlaczego to takie istotne? Weź pod uwagę fakt, że mają one uniwersalne zastosowanie – możesz je z powodzeniem wykorzystać zarówno na co dzień, jak i na wieczorowe wyjścia. Przecież nie od dzisiaj widomo, że na ponadczasową klasykę zawsze jest odpowiednia pora.

Jeżeli nie chcesz inwestować w całe paletki – pojedynczymi kolorami również wykonasz perfekcyjny makijaż. Oczy świetnie prezentują się w odcieniach pasujących lub lekko kontrastujących z tęczówką. Koniecznie powinnaś tego spróbować! Aby uniknąć prószenia się i osypywania cieni do powiek, szczególnie jeżeli chodzi o makijaż wieczorowy, postaw na cienie w kremowej formie. Ich aplikacja jest łatwiejsza, a doskonale dobrana gęstość sprawia, że rozprowadzają się one bez problemów i tworzą razem połączenia zapierające dech w piersiach,

Makijaż oczu dla początkujących. Wskazówki

Już wiesz, jakie cienie na początek są najlepsze. Teraz przyszedł czas na kilka rad, które pomogą Ci przełamać pierwsze lody w stylizacji, Kto wie, może polubisz malowanie oczu?

O czym warto pamiętać?

  1. Zacznij od bazy pod cienie – nałóż ją precyzyjnie na całą powiekę używając pędzelka lub koniuszka palca. Tak przygotowany obszar trzeba utrwalić za pomocą pudru lub cienia w neutralnym odcieniu.
  2. Bazowy odcień – powinien być zbliżony do naturalnego koloru skóry. Najlepiej aplikować go w tym miejscu, gdzie załamuje się powieka oraz powyżej.
  3. Nakładanie docelowego odcienia – kiedy zdecydujesz się już na jakiś odcień, nałóż jego niewielką ilość na pędzelek. Nadmiar produktu strzepiesz, kiedy uderzysz delikatnie w trzon dłoni.
  4. Ciemne odcienie – warto stopniowo nanosić je na obszar ruchomej powieki i w okolicach, przekraczając nawet licie załamania i kierować się ku kącikowi oka.

W tym mini-poradniku znajdują się proste wskazówki, które ułatwią Ci wykonywanie makijażu cieniami do powiek. Nie zapomnij, że przy malowaniu równie ważna jak osiągnięty efekt jest też dobra zabawa. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *