Dlaczego i jak trzeba dbać o szyję i dekolt?

Choć skóra na szyi i dekolcie jest o wiele bardziej delikatna niż skóra twarzy, to często o niej zapominamy. Pielęgnacja twarzy jest czymś, bez czego nie wyobrażamy sobie życia, jednak co z pielęgnacją szyi i dekoltu? W końcu nie bez powodu mówi się, że to właśnie szyja zdradza prawdziwy wiek kobiety. Dlatego może warto poświęcić te kilka minut, aby skóra na szyi i dekolcie była również pozostała młodsza na dłużej? W dalszej części wpisu opowiemy, jak dbać o delikatną skórę szyi i dekoltu. 

Dlaczego trzeba dbać o skórę szyi i dekoltu? 

Skóra znajdująca się na szyi oraz dekolt starzeją się najszybciej. Dzieje się tak dlatego, że te części ciała są szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, mrozu, czy wiatru. Te czynniki sprzyjają wysuszaniu naskórka, co skutkuje przyspieszeniem procesu starzenia się. Oprócz tego skóra szyi i dekoltu jest o wiele cieńsza, niż ta znajdująca się na twarzy. Liczba włókien kolagenowych, (które odpowiedzialne są na sprężystość skóry) jest tam również stosunkowo mała. Dlatego przez brak odpowiedniej pielęgnacji, skóra szybciej wiotczeje. Konsekwencją są pierwsze zmarszczki na szyi jeszcze przed 30 rokiem życia, pomimo że na twarzy nie widać jeszcze żadnych oznak starzenia.

Jak dbać o szyję?

1. Tak samo jak o twarz!

Warto rozszerzyć swoją codzienną pielęgnację również o szyję! Każdy krok warto zastosować również na niej. Więc gdy oczyszczamy skórę twarzy, oczyszczamy też szyję. Gdy używamy toniku – użyjmy go również na szyi. Nie zapominamy o kremie! W przypadku szyi nie powinnyśmy go oszczędzać! Krem powinnyśmy stosować również na dekolt.

2. Technika jest najważniejsza! 

Technika jest niezwykle istotne. Wszystkie produkty (tonik, krem) nakładamy zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni. Należy więc nakładać produkt od dołu, do góry. Należy więc wmasować produkty od dołu, ku górze – w końcu chcemy, aby nasza skóra na szyi jak najdłużej nie była „wisząca”.

Jak dbać o dekolt? 

1. Nie pomijajmy dekoltu! 

Zwykle minimum raz w tygodniu robimy peeling twarzy. Warto ten kosmetyk zastosować także na dekolt. Peeling zadziała tutaj tak samo jak w każdej inne części ciała – złuszczy naturalny naskórek, ułatwi wchłanianie się preparatów aktywnych. Peeling można stosować również na szyi – pamiętajmy jedynie by być szczególnie delikatne.

2.  Zimne kompresy 

Raz na jakiś czas warto zrobić zimny kompres. W tym celu owijamy kostkę lodu kawałkiem materiału i okrągłymi ruchami masujemy skórę przez kilka minut. Taki masaż skutecznie ujędrni skórę. Ważne! Nigdy nie kładź zimnej kostki lodu bezpośrednio na skórę, ponieważ mogłoby to ją uszkodzić.

Jak jeszcze możemy dbać o szyję i dekolt? 

Oczywiście, że możemy stosować krem, którego używamy do twarzy. Niemniej jednak specjalistyczny krem sprawdzi się na skórze szyi i na dekolcie o wiele lepiej! Warto zaopatrzyć się w krem, który zawiera witaminę C, kolagen, koenzym Q10, bądź kwas hialuronowy. Właśnie te składniki ujędrniają i nawilżają skórę. Oprócz tego te składniki mają właściwości przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *