Do czego służą poszczególne akcesoria do paznokci?

Chociaż cześć kobiet przy zabiegach manicure’u i pedicure’u korzysta z pomocy kosmetyczki, to jednak wiele z nich wykonuje te zabiegi samodzielnie. Dla tych, które chciałyby spróbować, przygotowaliśmy listę podstawowych przyborów do manicure’u i pedicure’u. Poznaj akcesoria do paznokci i dowiedz się, do czego służą.

Nożyczki/ obcinacz do paznokci

Zbyt długie paznokcie utrudniają wykonywanie codziennych czynności i nie prezentują się najlepiej. Nożyczki i obcinacz do paznokci skrócą je do pożądanej długości. Obcinacz sprawdza się najlepiej przy długich paznokciach, których nożyczkami nie sposób równo skrócić. Z kolei krótkie paznokcie łatwiej obciąć nożyczkami.

Cążki do skórek

Cążki do skórek (ewentualnie kopytko, radełko, dłutko lub drewniane patyczki) mają za zadanie usunąć skórki obrastające płytkę paznokcia. Zadzierające się skórki są skutkiem przesuszenia skóry, niedoboru witamin czy kontaktu z detergentami.

Frezarka do paznokci

Frezarka do paznokci jest wykorzystywana do nadania odpowiedniego kształtu paznokciom żelowym lub akrylowym oraz przy klasycznym manicurze i pedicurze. Frezarka do paznokci usuwa zrogowaciały naskórek wokół paznokci.

Pilniki do paznokci

Pilniki do paznokci różnią się między sobą materiałem użytym do ich wykonania i ziarnistością. Ze względu na tworzywo pilniki do paznokci dzielimy na metalowe, papierowe i szklane. Pilniki do paznokci z najniższą gradacją są najbardziej ścierne, a wraz ze wzrostem liczby gradacji stają się coraz delikatniejsze.

Polerka do paznokci/ blok polerski

Polerka do paznokci i blok polerski sprawiają, że płytka paznokcia ma naturalny połysk i gładką powierzchnię. W tym celu wystarczy potrzeć paznokcie polerką lub blokiem polerskim. Taki zabieg zastąpi lakiery nabłyszczające i przedłuży trwałość lakieru.

Waciki bezpyłowe

Przed wykonaniem manicure’u i pedicure’u trzeba usunąć lakier z paznokci. Waciki bezpyłowe, w przeciwieństwie do zwykłych wacików, nie pozostawiają na płytce paznokcia włókien i pyłków, które byłyby widoczne pod nową warstwą lakieru i bardzo nieestetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *