Jak ściągnąć lakier hybrydowy? Poznaj dwie skuteczne metody

Hybrydy. Taki manicure robi sobie coraz więcej dziewczyn. Wygląda naprawdę świetnie, a do tego jest bardzo trwały. Mimo że jest czasochłonny i kosztowny, każda z nas przynajmniej raz w życiu miała w ten sposób pomalowane paznokcie. A czy wiesz, jak ściągnąć hybrydy? Sprawdź i zrób to samodzielnie.

Dwa sposoby na zdjęcie hybryd

Istnieją dwa proste sposoby ściągania hybryd. Metody te są bezpieczne i w żaden sposób nie osłabiają płytki paznokcia. Przetestuj każdą z nich i wybierz swoją ulubioną. Pamiętaj tylko, aby nie zrywać hybryd na siłę. W taki sposób mogłabyś poważnie uszkodzić paznokieć. Hybrydy bowiem to jeden z najtrwalszych rodzajów manicure. Poprawnie zrobiony i utrwalony utrzymuje się na paznokciach nawet kilka tygodni. To właśnie dlatego jest tak bardzo popularny wśród wielu dziewczyn.

Sposób numer jeden: piłowanie

To najprostszy i najszybszy sposób ściągnięcia hybryd. Spiłowanie lakieru zacznij od top coat, czyli wierzchniej warstwy manicure. Ta metoda jest dobra wtedy, gdy chcesz uzupełnić odrosty. Wystarczy, że na paznokciu pozostawisz wtedy utwardzony produkt, czyli żel. Jeżeli zdecydowałaś, że hybrydę ściągniesz w taki sposób, pamiętaj, aby zrobić to bardzo delikatnie. W przeciwnym wypadku możesz uszkodzić płytkę paznokcia i skórę wokół niej.

Sposób numer dwa: aceton

Zanim potraktujesz acetonem paznokcie, spiłuj wierzchnią warstwę, czyli top coat. Następnie zastosuj klipsy, czyli specjalne nakładki do usuwania żelu, hybryd lub glitteru. Te gadżety są odporne na działanie acetonu, a do tego można ich wielokrotnie używać. Wacik kosmetyczny nasącz acetonem, owiń wokół paznokcia, a następnie załóż klips. Po upływie około 15 minut hybryda rozpuści się, a ty będziesz mogła ją podważyć i ściągnąć. Jeżeli nie masz klipsów, palce możesz zamoczyć w misce z acetonem. Uważaj: skóra palców może wysuszyć się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *