Gradacja pilnika, czyli jak dbać o paznokcie

Często zastanawiasz się, co oznaczają cyferki umieszczone na twoim pilniku? Jeżeli nie masz zielonego pojęcia, to po lekturze tego tekstu dowiesz się wszystkiego. Sprawdź, jak poprawnie piłować pazurki i jakich pilników do tego używać.

Tajemnicze cyferki na pilniku

Ile dziewczyn, tyle technik piłowania paznokci, a ile technik, tyle rodzajów pilniczków. Mamy papierowe, metalowe i szklane gadżety do wyrównywania płytki paznokcia. Niezależnie od tego który z nich wybierzesz, musisz wiedzieć, że wszystkie mają określoną gradację. Co to znaczy? To nic innego jak ziarnistość, czyli ilość malutkich ściernych ziarenek znajdujących się na jednym centymetrze kwadratowym. Im większa liczba znajdująca się na pilniku, tym ziarenek jest więcej. Inaczej mówiąc, im więcej ziarenek, tym pilnik jest łagodniejszy.

Jak piłować paznokcie?

Każda kosmetyczka będzie was przestrzegała przed tym, aby pilnik prowadzić tylko w jedną stronę. Paznokieć należy piłować, zaczynając od zewnętrznej jego części (lewej lub prawej), a kończąc na środku. Podczas manicure używaj kilku rodzajów i kształtów pilników. Rozpocznij od tych gruboziarnistych, a zabieg zakończ wypolerowaniem paznokcia.

Jaki kształt mają pilniki?

Kształt pilników uzależniony jest od marki i gradacji. Uniwersalnym i najczęściej znanym gadżetem jest prosty pilnik. Cienki pilniczek służy do opiłowania paznokci tuż przy skórze palców, na brzegu płytki paznokcia. Pilnik – łódka to połączenie prostego i okrągłego gadżetu; służy do pielęgnacji wałów paznokciowych. Pilnik w kształcie banana pomocny jest przy opiłowaniu trudno dostępnych miejsc.

Inne gadżety pomocne przy manicure

Każda manikiurzystka korzysta z bloczku polerskiego. Ten pilniczek świetnie nadaje się do polerowania powierzchni paznokci przed nałożeniem hybryd. Co ciekawe, nie niszczy pazurków, a do tego wygładza i zapewnia im blask. Aby paznokciom nadać elegancki kształt, potrzebujesz także drewnianych patyczków. Za ich pomocą odsuniesz skórki, a pozostałości po nich wygładzisz polerką. Przydadzą ci się także cążki i nożyczki do przycinania odstających skórek i pazurków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *