Marka i kosmetyki Sally Hansen

Czy Sally Hansen to tylko marka kosmetyków do paznokci? Nie. Sally Hansen to także firma produkująca samoopalacze i kosmetyki do depilacji, a nade wszystko kobieta, która za tym wszystkim stoi. Kim była Sally Hansen i jaka jest marka, którą stworzyła?

Marka Sally Hansen

Sally Hansen Inc. to amerykańska marka produktów kosmetycznych, którą w 1946 roku założyła sama Sally Hansen. Marka słynie z produkcji kosmetyków do paznokci, które mają dwie zasadnicze, często wykluczające się cechy: innowacyjną formułę i przystępne ceny.

Sally Hansen – kobieta

Przez długi czas historia Sally Hansen była owiana tajemnicą. Dopiero w 2014 roku wynajęto zespół dziennikarzy śledczych, których zadaniem było odkrycie prawdy. Udało się.

Sally Hansen urodziła się w stanie Nebraska w 1908 roku. Szybko porzuciła rodzinny interes, żeby zostać tancerką. W tym celu wyjechała do Hollywood, gdzie zaczęła odnosić sukcesy nie tylko jako tancerka, lecz także jako choreografka.

W latach 20. wraz ze swoim mężem Adolfem Hansenem słynęli z wystawnych imprez organizowanych w ich luksusowej hiszpańskiej rezydencji (którą notabene zaprojektowała sama Sally Hansen) dla hollywoodzkich sław. W latach 40. Sally Hansen postanowiła zostawić męża, przyjaciół i wspaniałe hollywoodzkie życie, aby realizować marzenia o stworzeniu własnego imperium piękna w Nowym Jorku. Tak powstało Sally Hansen Inc.

Sally Hansen zmarła w wieku 56 lat, po 6-miesięcznej walce z rakiem płuc. Jej grób jest mały i prosty.

Kosmetyki Sally Hansen

Kosmetyki Sally Hansen można podzielić na pięć kategorii: lakiery do paznokci, pielęgnację paznokci, samoopalacze, produkty do depilacji i przybory kosmetyczne (pęsety, obcinaczki, cążki i pilniczki).

Lakiery do paznokci

W ramach marki Sally Hansen istnieje pięć linii lakierów do paznokci, z których każda oferuje lakiery w pięciu wykończeniach: żelowym, perłowym, kremowym, metalicznym i połyskującym.

Pielęgnacja

Sally Hansen oferuje produkty do pielęgnacji skórek, przyspieszające wzrost paznokcia i wzmacniające, a także bazy, akcesoria do manicure’u, removery i topy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *