Jak zrobić ombre na paznokciach?

Paznokcie ombre to technika stylizacji paznokci, której efektem jest cieniowanie kolorem. Na czym polega ombre na paznokciach i jak je zrobić krok po kroku?

Na czym polega ombre na paznokciach?

Ombre na paznokciach polega na nakładaniu kolejnych warstw lakierów za pomocą gąbki kuchennej. Paznokcie ombre to efekt pomalowania paznokci jaśniejszymi i ciemniejszymi kolorami lakierów lub różnymi odcieniami tego samego koloru, co daje złudzenie ich przenikania.

Paznokcie ombre możesz uzyskać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. Kosmetyczka użyje do tego celu zwykłych lakierów lub lakierów hybrydowych i lampy UV. Jak zrobić ombre na paznokciach krok po kroku?

Jak zrobić ombre na paznokciach krok po kroku?

Pamiętaj, że zanim zaczniesz malować paznokcie, musisz zadbać o ich wygląd. W tym celu opiłuj paznokcie do pożądanego kształtu, odsuń lub wytnij skórki i odtłuść płytkę paznokcia.

Krok 1
Najpierw nałóż na paznokcie warstwę bazy pod lakier, która uchroni je przed odbarwieniem płytki. Następnie wybierz paletę kolorystyczną lakierów.

Krok 2
Pomaluj paznokcie dwukrotnie jaśniejszym kolorem.

Krok 3
Gąbkę kuchenną potnij na kawałki. Na mały kawałek gąbki nałóż odrobinę lakieru i przykładaj go do każdego paznokcia do mniej więcej połowy jego długości. Efekt, który uzyskasz w ten sposób, ma przypominać delikatne cieniowanie.

Krok 4
Na inny kawałek gąbki kuchennej nałóż ciemniejszy lakier i rozprowadź go na każdym paznokciu tak jak poprzednio, z tym że na jeszcze mniejszej powierzchni. Zacznij od nasady paznokcia.

Krok 5
Na samą końcówkę paznokci nałóż najciemniejszy lakier.

Krok 6
Żeby zabezpieczyć i utrwalić paznokcie ombre, należy pomalować je utwardzaczem do lakieru.

Włosy ombre

Ombre to efekt, który można uzyskać nie tylko na paznokciach, lecz także na włosach. Ombre to trend w koloryzacji włosów, który polega na połączeniu brązu i blondu. Włosy ombre są efektem nałożenia rozjaśniacza na końcówki włosów, co sprawia wrażenie naturalnego rozjaśnienia fryzury przez słońce. Żeby podtrzymać to złudzenie, ombre powinno być jak najbardziej dyskretne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *