Proste triki. Jak zrobić matowy manicure domowym sposobem?

Moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Jednym z popularniejszych trendów w manicure ostatniego sezonu są matowe paznokcie. Elegancja i prostota tego rozwiązania przekonuje do siebie coraz więcej kobiet. Co zrobić wówczas, kiedy nie stać nas na matowe lakiery do paznokci o dość wysokich cenach?

Zawsze, kiedy pojawia się jakiś trend, produkty z nim związane przeżywają sporą popularność. Tak jest też w przypadku matowego manicure. Lakiery dające matowe wykończenie na płytce paznokcia są dziś kilkukrotnie razy droższe niż wcześniej. Niestety wzrost popularności tego rodzaju manicure pociągnął za sobą podwyższenie cen lakierów.

O ile jesteśmy maniaczkami idealnie wypielęgnowanych i pomalowanych paznokci, zapłacenie więcej za lakier do paznokci nie będzie problemem. Paznokcie można zmatowić też odpowiednim lakierem bazowym, który kładzie się na pomalowaną płytkę. To jednak także dodatkowy koszt, dla niektórych całkowicie zbędny. Moda na matowy manicure może bardzo szybko minąć, a zapas lakierów i akcesoriów do matowienia pozostanie.

Jest prostsze rozwiązanie. Matowe paznokcie można uzyskać domowymi sposobami. Nie trzeba kupować dodatkowych produktów ani inwestować w nową kolekcję lakierów o matowych wykończeniu. Odrobina kreatywności i pomysłu wystarczy. Przedstawiamy dwa sprawdzone, popularne domowe sposoby na matowy manicure.

Zaparowane paznokcie

Zaczarowany manicure w matowej wersji można uzyskać dzięki… parze wodnej. Wystarczy naszykować sobie świeżo zagotowaną wodę. Po pomalowaniu paznokci wybranym lakierem należy suszyć je nad wrzątkiem. W bezpiecznej odległości, żeby się nie poparzyć. Para wodna zadziała jak dobry środek matujący. Po wyschnięciu paznokcie będą idealnie zmatowione.

Sodowa mieszanka

Można też przerobić swój zwykły lakier na ten, który daje matowy efekt. Potrzebne będzie niewielkie naczynko np. kieliszek. Chyba że chcemy przerobić całe opakowanie swojego lakieru. Trik polega na tym, żeby kolorowy lakier wymieszać z 1-2 łyżeczkami sody oczyszczonej albo skrobi ziemniaczanej. Po dokładnym połączeniu się obu tych substancji lakier po wyschnięciu będzie dawał gładki, matowy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *