Manicure hybrydowy w domu krok po kroku

Kobiety od zawsze lubiły zdobić paznokcie. Jednym z bardziej popularnych sposobów ich malowania jest manicure hybrydowy. Czy wiesz, że możesz zrobić go samodzielnie w domu? Jeśli chcesz się nauczyć, jak to zrobić, to poznaj wszystkie elementy manicure hybrydowego.

Manicure hybrydowy – podstawowe informacje

Do wykonania manicure hybrydowego DIY potrzebne ci będą następujące akcesoria i kosmetyki:

  • lakiery: baza, kolorowy i nawierzchniowy;
  • cleaner – produkt odtłuszczający płytkę paznokcia;
  • pilnik, drewniane patyczki, blok polerski;
  • lampa do utwardzania lakierów.

Jak zrobić manicure hybrydowy

KROK 1: Nadaj paznokciom odpowiedni kształt

Zanim pomalujesz paznokcie, zadbaj o ich odpowiedni kształt. Wszystkie płytki muszą mieć jednakową długość, a brzegi muszą być idealnie równe i wygładzone. Od tego, czy płytka zostanie odpowiednio przygotowana, będzie zależała trwałość manicure. Pamiętaj, żeby płytkę paznokcia piłować tylko w jednym kierunku, a wszelkie nierówności dokładnie wygładzić. Powierzchnia płytki paznokcia nie może być idealnie wypolerowana, bo lakiery nie będą się na niej trzymały. Zakończeniem tego etapu jest odsunięcie i wycięcie skórek przy paznokciach oraz usunięcie pyłu, który powstał w trakcie polerowania i piłowania.

KROK 2: Odtłuszczanie i utwardzanie

Następnie zajmij się odtłuszczaniem płytki paznokciowej. Dzięki usunięciu pyłu po piłowaniu i innych zanieczyszczeń zapewnisz lakierom lepszą trwałość, a sobie ułatwisz malowanie paznokci. Do odtłuszczania użyj cleanera, czyli specjalnego płynu, którym zwilżysz płatki kosmetyczne.

Na tak przygotowane paznokcie możesz zaaplikować lakier bazowy. Zapewni on kolorowym lakierom lepszą przyczepność, trwałość i odporność na ścieranie. Paznokcie pomalowane bazą należy utwardzić pod lampą UV lub LED. Pamiętaj, żeby przestrzegać czasu naświetlania w zależności od rodzaju i siły urządzenia.

KROK 3: Kolory i utwardzanie

Ostatni etap manicure hybrydowego polega na nałożeniu kolorowych lakierów i top coatu oraz ich utwardzenia po lampą UV lub LED. Lakierów nie należy nakładać zbyt grubą warstwą, a do osiągnięcia odpowiedniego efektu wystarczą ci dwie lub trzy warstwy. Na zakończenie paznokcie przemyj delikatnie preparatem odtłuszczającym.

Jak zdjąć manicure hybrydowy?

Jeżeli nie masz wprawy w zdejmowaniu manicure hybrydowego, to idź do kosmetyczki, która profesjonalnie zajmie się twoimi paznokciami. Jeśli jednak chcesz spróbować zrobić to samodzielnie, to bądź przy tym ostrożna i delikatna. Aby usunąć manicure hybrydowy, należy kolejno:

  • dokładnie zmatowić manicure bloczkiem polerskim,
  • nałożyć na każdy paznokieć wacik nasączony zmywaczem do hybryd i owinąć folią aluminiową,
  • po około 10 minutach drewnianym patyczkiem podważyć odchodzące warstwy lakieru,
  • usunąć resztki lakieru bloczkiem polerskim,
  • nałożyć na paznokcie odżywkę, a w skórki przy paznokciach oliwkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *