Jak dobrać kształt paznokci do dłoni?

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Nie wystarczą równo przycięte skórki, kolorowe pazurki i najmodniejszy manicure. Pamiętaj, aby dobrać kształt płytki paznokcia do dłoni. Dzięki temu palce uzyskają zupełnie nowy, ładniejszy wygląd, a paznokcie przestaną się łamać i rozdwajać. Do wykonania manicure wykorzystaj papierowy lub szklany pilniczek, a do wygładzenia powierzchni płytki pazurków – polerkę.

Paznokcie zaokrąglone

Ten kształt paznokci pasuje do każdej dłoni i wygląda bardzo naturalnie. Ładnie prezentuje się na krótkich pazurkach, ponieważ delikatnie wysmukla je. Zaokrąglona płytka paznokcia to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie dla osób zapracowanych i zabieganych, u których tipsy lub długie paznokcie przeszkadzałyby w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Owalne paznokcie

Paznokcie owalne to inna wersja zaokrąglonych paznokci. Poleca się je zwłaszcza dziewczynom o krótkich palcach. Taki kształt wysmukli i optycznie powiększy palce, a dodatkowo nada im naturalny wygląd. Zaokrąglone brzegi paznokci będą mniej podatne na złamania i uszkodzenia.

Paznokcie – migdałki

Pazurki w kształcie migdałów są ostatnimi czasy bardzo modne, choć nie wszystkim ich spiczaste końce mogą się podobać. Taki manicure dobrze wygląda na krótkich i grubych palcach. Uzyskanie kształtu płytki paznokcia przypominającego migdały zajmuje trochę czasu, ale efekt jest bardzo ładny. I pamiętać też trzeba, że podczas robienia manicure zużyjemy więcej lakieru do paznokci.

Kwadratowe paznokcie

Jest to kształt, który uzyskamy najłatwiej i najszybciej. Pilniczek przesuwamy prostopadle do palców, brzegi powinny znajdować się pod kątem 90 stopni do przedniej strony płytki paznokcia. Niestety kwadratowe pazurki szybciej łamią się, a lakier szybciej się zdziera. Jeżeli masz wąskie paznokcie i smukłe dłonie, możesz nosić takie paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *