Jak pielęgnować skórki przy paznokciach?

Zadbane dłonie to wypielęgnowane skórki i elegancko pomalowane paznokcie. Zobacz, co zrobić, aby mieć piękny manicure. Bo musisz wiedzieć, że dłonie są wizytówką każdej kobiety i to na nie w pierwszej kolejności uwagę zwracają inni ludzie. Sprawdź też, jak chronić skórę rąk przed detergentami i wysuszającymi substancjami.

Suche i zdzierające się skórki wokół paznokci mogą świadczyć o nieodpowiedniej pielęgnacji skóry dłoni lub dermatologicznych chorobach. Niepoprawnie wykonany manicure, wycinanie skórek, a nawet obgryzanie paznokci mogą być przyczynami nieestetycznego wyglądu dłoni. Skórki wysuszają się także wtedy, kiedy narażasz dłonie na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (zimnego wiatru, niskich lub wysokich temperatur) oraz niektórych substancji (detergentów zawartych w środkach myjących). Suche skórki mogą również oznaczać atopowe zapalenie skóry, egzemę lub niedobór witamin E, A i B.

Jak dbać o skórki wokół paznokci?

Sposobów jest bardzo dużo. Do diety włącz warzywa i owoce bogate w witaminy oraz produkty, w których znajdziesz składniki natłuszczające. Pamiętaj o stosowaniu odpowiednich kosmetyków z zawartością substancji nawilżających. Na noc i przed wyjściem z domu na dłonie zaaplikuj krem o bogatej formule. Dłonie ochraniaj podczas sprzątania. Gumowe rękawiczki nie wystarczą; bardzo ważny jest też produkt nawilżający. Zimą noś rękawiczki, a w lecie używaj preparatów odżywczych. Co dwa tygodnie rób manicure. Skórek nie wycinaj, lecz odsuwaj drewnianym patyczkiem. Dwa razy w tygodniu rób peeling skóry dłoni i nakładaj maseczkę regeneracyjną. Aby efekty kuracji były jeszcze lepsze, na dłonie załóż bawełniane rękawiczki lub zawiń je w folię aluminiową.

Jak zrobić manicure, gdy twoje skórki nie wyglądają ładnie?

Raz na tydzień dłonie namaczaj przez około 10 minut w letniej wodzie. Następnie nałóż preparat do usuwania skórek lub kosmetyk o właściwościach silnie natłuszczających. Po upływie 2 minut skórki odsuń drewnianym patyczkiem, a ich fragmenty, które pozostały na płytce paznokcia, spiłuj i wypoleruj. Pazurkom nadaj odpowiedni kształt, używając szklanego pilniczka. Zastosuj wzmacniającą odżywkę lub oliwę z oliwek. Dopiero teraz możesz zrobić manicure. Paznokcie pomaluj ulubionym kolorem i połóż utwardzający top coat. Raz w miesiącu rób kuracje olejowe. Podgrzej olejek słonecznikowy i przez kwadrans namaczaj w nim paznokcie. Efekt? Mocne, lśniące, gładkie pazurki i skórki wokół nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *