Jakie palety do makijażu wybrać na start – poznaj absolutne must have

Dobra paleta do makijażu jest jak wygrana na loterii. Cienie są miękkie napigmentowane i praktycznie same się blendują. Jeśli szukasz dobrej palety i dopiero zaczynasz swoją przygodę z makijażem, zapewne nie chcesz wydać fortuny na mnóstwo kosmetyków kolorowych. Rozwiązanie jest bardzo proste. Wybierz paletkę multifunkcyjną, czyli uniwersalną, która zawiera nie tylko same cienie. Istnieją palety, które zawierają wszystko czego potrzebujesz by stworzyć piękny makijaż! Dziś podpowiadamy, które z nich są warte uwagi

1. Cienie + róż + bronzer + rozświetlacz

Zamiast gromadzić kilkanaście kosmetyków do pełnego makijażu twarzy, możesz znaleźć paletkę, dzięki której zrobisz makijaż oka, ale także wykonturujesz twarz. Tego rodzaju paletek jest naprawdę wiele, więc wystarczy wejść do drogerii i wybrać jakąś, która sprosta naszym oczekiwaniom i możliwościom finansowym. Pamiętaj tylko aby Twoja pierwsza paleta zawierała matowe cienie w kolorach nude. Są one podstawą makijażu. Tego rodzaju paletach bronzer róż i rozświetlacz są najczęściej w neutralnych kolorach, więc z pewnością odnajdą się na Twojej karnacji. Świetnej jakości paletka to np. Benefit Cosmetics Cheekleaders Pink Squad – to zbiór kultowych rozświetlaczy, róży i bronzerów marki, które jednocześnie doskonale sprawdzają się jako cienie do oczu.

2. Cienie + puder do twarzy i konturowanie

Istnieją też świetne paletki cieni, które zawierają kosmetyki do makijażu oka, a także puder do twarzy dzięki któremu wykończymy makijaż, a dodatkowo mają też kosmetyki do konturowania. Taka paletka jest równie dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto musi zestawić swoją kolorówkę od podstaw i nie chce wydawać mnóstwa pieniędzy lub np. nie lubi przytłaczającej ilości kosmetyków w łazience.

3. Cienie + pomadki do ust

Wbrew pozorom palet, które zawierają jednocześnie cienie jak i pomadki do ust jest naprawdę całe mnóstwo. Dlatego jeśli chcesz mieć pełną gamę kolorystyczną pomadek do ust, szukaj palet które zawierają jednocześnie produkty do makijażu oka, jak i kosmetyki do makijażu ust. Idealnym przykładem dobrze “złożonej” kolorystycznie palety tego typu jest podwójna paletka Saanxo. Z jednej strony ma komplet pięknych i dobrze napigmentowanych cieni, z drugiej zestawienie doskonałych pomadek do ust.

Zdarzają się też palety w których znajdziesz dodatkowo multifunkcyjne cienie do oczu, które są doskonałe do stosowania nie tylko na powieki. W pełni sprawdzą się w roli rozświetlacza, różu i bronzera!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *