Na czym polega endermologia? Efekty masażu podciśnieniowego

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który działa na tkankę łączną skóry. Umożliwia wyszczuplenie sylwetki, zlikwidowanie cellulitu, a nawet złagodzenie objawów reumatyzmu. Jakie inne działanie ma endermologia i dla kogo jest przeznaczona? Na czym polega endermologia i jakie daje efekty?

Endermologia ‒ działanie

Masaż podciśnieniowy jest wykonywany z ogromną siłą nacisku, dlatego oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną. W efekcie działa odchudzająco, odmładzająco, oczyszczająco i terapeutycznie (łagodzi ból o różnym podłożu).

Endermologia ‒ dla kogo?

Endermologia jest wskazana zwłaszcza dla tych osób, które chciałyby pozbyć się cellulitu, a także wyszczuplić lub wymodelować sylwetkę. Masaż podciśnieniowy pobudza metabolizm, a tym samym usuwa toksyny i tłuszcz z organizmu. Ponadto endermologia stymuluje skórę do odnowy biologicznej, dlatego jest polecana osobom, które chcą poprawić kontury i elastyczność twarzy. Masaż podciśnieniowy znalazł zastosowanie także w leczeniu bólów mięśniowych i kręgosłupa oraz dolegliwości reumatycznych.

Na czym polega endermologia?

Przed zabiegiem pacjentka ubiera się w kombinezon, który przylega do ciała, a tym samym uniemożliwia bezpośredni kontakt urządzenia ze skórą. Endermologia jest wykonywana za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek i komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, rolki wciągają fałd skórny, który przybiera kształt fali. W efekcie skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz, a zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry oraz pobudza tkankę do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała. Endermologia trwa około trzydziestu minut.

Endermologia ‒ efekty

Odmładzanie

Endermologia intensywnie oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą, która składa się głównie z komórek zwanych fibroblastami. Fibroblasty produkują kolagen i elastynę ‒ białka, które nadają skórze sprężystość i elastyczność. Masaż podciśnieniowy polega na rozciąganiu skóry między rolkami, a w efekcie na stymulowaniu fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra jest ujędrniona i elastyczniejsza, drobne zmarszczki zostają wygładzone, a kontury twarzy, oczu i ust stają się łagodniejsze.

Odchudzanie i redukowanie cellulitu

Podczas zabiegu skóra jest mocno ugniatana, co pobudza metabolizm i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. W efekcie następuje:

  • zredukowanie cellulitu tłuszczowego;
  • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki;
  • uelastycznienie skóry;
  • zniwelowanie obrzęków;
  • zlikwidowanie cellulitu wodnego.

Ponadto endermologia jest polecana w celu poprawienia krążenia i zregenerowania ciała po zabiegu liposukcji.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Intensywny masaż stymuluje unaczynienie i poprawia krążenie krwi i limfy, a tym samym drenuje nadmiar płynów, wzmaga wymianę międzykomórkową i usuwa toksyny z organizmu.

Działanie terapeutyczne

Endermologia sprawia, że w organizmie wyzwalają się endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Endorfiny łagodzą ból oraz wywołują uczucie odprężenia i zadowolenia. Z tego powodu masaż podciśnieniowy jest wykonywany także w celu:

  • leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien;
  • usuwania bólów mięśniowych;
  • łagodzenia bólu szyjnego, pleców, stawu łokciowego, kolan, stóp i dłoni;
  • likwidowania obrzęków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *