Jak szybko zapuścić włosy? Kilka sprawdzonych sposobów

Chyba nie ma takiej dziewczyny, która nie chciałaby mieć długich i gęstych włosów. Niestety nie wszystkie panie będą w stanie szybko zapuścić włosy i uzyskać wymarzoną fryzurę. Na szczęście są dla nich proste rozwiązania, z których można skorzystać także w codziennej pielęgnacji.

Jak szybko rosną włosy?

Włos rośnie średnio 1 cm na miesiąc. Na wzrost włosów wpływ ma wiele czynników. Są to między innymi: uwarunkowania genetyczne, dieta, pielęgnacja, kondycja organizmu, środowisko zewnętrzne. Jeżeli nasz organizm jest zdrowy, to włosy mogą rosnąć szybciej i będą w lepszym stanie.

Jak dbać o skórę głowy i włosy?

Jeżeli profesjonalnie chcesz zadbać o włosy i skórę głowy, to zastosuj się do następujących zasad:

 • drapanie i dotykanie włosów i skóry głowy ogranicz do minimum, bo to przez takie działania szybciej dochodzi do przetłuszczania, podrażniania, świądu i namnażania bakterii;
 • ogranicz mycie głowy do minimum;
 • podczas mycia nie używaj gorącej wody i pamiętaj, żeby na koniec włosy spłukać chłodną wodą;
 • nie rozczesuj włosów na mokro, a podczas wycierania bądź delikatna;
 • ręcznik zamień na bawełnianą koszulkę;
 • stosuj kosmetyki termoochronne;
 • nie śpij z mokrymi włosami, a dla ich większej ochrony zwiąż je w warkocz;
 • na głowę zakładaj czapkę lub kaptur;
 • do pielęgnacji skóry głowy używaj delikatnych i naturalnych kosmetyków.

Domowe sposoby na porost włosów

 1. Dieta i suplementy – wzrostowi włosów przysłużą się następujące produkty: ryby morskie, sery, jaja, drób, zielone warzywa liściaste, owoce, pieczywo pełnoziarniste, oliwa z oliwek, oleje roślinne, orzechy, pestki i nasiona.
 2. Naturalna pielęgnacja – w pielęgnacji dobrze się sprawdzą szampony bez silikonów, olejki do włosów, wcierki na porost włosów. Unikać natomiast trzeba SLS, silikonów, alkoholi i innych potencjalnie szkodliwych substancji.
 3. Olejowanie włosów – to zabieg, który zadba o włosy nie tylko od zewnątrz, lecz także od środka. Ważne jest, żeby olejek dobrać do porowatości włosów i rodzaju skóry głowy. Olejowanie włosów najlepiej jest robić raz na tydzień na suche lub mokre pasemka.
 4. Wcierki do włosów – te produkty nie tylko przyspieszają wzrost włosów, lecz także poprawiają krążenie krwi, odżywiają skórę głowy, zapewniają odprężenie i relaks podczas masażu.
 5. Podcinanie końców włosów – suche, zniszczone i rozdwojone końce włosów najlepiej jest podciąć. W ten sposób zapobiegniesz dalszemu rozdwajaniu się pasemek i szybciej zapuścisz włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *