Jak zrobić doskonałe brwi? Wskazówki dla początkujących i zaawansowanych

Doskonałe brwi to marzenie każdej kobiety. Idealny kształt i modny makijaż mogą kompletnie odmienić to, w jaki sposób będziemy spostrzegane. Jest kilka sprawdzonych rozwiązań, które pomogą ci osiągnąć wymarzony efekt i cieszyć się doskonałymi brwiami.

W jaki sposób mieć doskonałe brwi?

Gęste, bujne i wyraziste, a do tego zadbane i wyregulowane brwi to cel, do którego dąży wiele kobiet. Odmładzają, podkreślają urodę i przede wszystkim są naturalne. Nie wymagają nawet większego malowania, tylko ułożenia i utrwalenia. Ważny jest kształt brwi, bo to on determinuje ryzy i wpływa na końcowy efekt makijażu. To stąd tak dużą popularnością cieszą się brow bary specjalizujące się w pielęgnacji, stylizacji i makijażu brwi.

Doskonałe brwi – wskazówki

  1. Kolor brwi nie może różnić się od koloru włosów – w przeciwnym wypadku nie będziesz wyglądać zbyt ładnie.
  2. Jeżeli planujesz makijaż brwi to zwróć uwagę, żeby włoski przy wewnętrznym kąciku oka były ciemniejsze, a te po drugiej stronie – jaśniejsze.
  3. Przed makijaż brwi należy wyczesać. Dzięki temu nadasz im odpowiedni kształt i łatwiej ci będzie uzupełnić ubytki i pomalować.
  4. Jeżeli twoje brwi są już zapuszczone, to nadaj im odpowiedni kształt przez stopniowe zwężenie ich przy zewnętrznym kąciku oka.
  5. Wygląd łuku brwiowego należy dopasować do kształtu twarzy. Buzia owalna i brwi lekko wyprostowane będą idealną parą. Do twarzy zaokrąglonej dobrze jest dopasować brwi w kształcie łuku, a do buzi okrągłej – brwi maksymalnie uniesione z mocno opadającymi końcówkami.
  6. Nie zapomnij o odżywieniu brwi. Stosuj specjalne odżywki, które wspomogą wzrost, wzmocnią, pogrubią i zagęszczą brwi.

Doskonałe brwi – urodowa i makijażowa wpadka

Zdarza się, że podczas regulowania brwi wyrwiesz za dużo włosków i drastycznie zmienisz wygląd i kształt łuku brwiowego. Po ratunek możesz udać się do kosmetyczki, która dorysuje brakujące włoski za pomocą kredki lub henny. Na przyszłość pamiętaj, żeby nie wyrywać większości włosków, bo to największy urodowy błąd. W najgorszym wypadku brwi mogą nie odrosnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *