Makijaż powiększający oczy. Jak podkreślić spojrzenie maskarą?

Czy wiesz, że wystarczy kilka prostych trików, żeby nadać swoim rzęsom optycznie więcej objętości? Makijaż powiększający oczy jest prosty, jeśli tylko znamy tych kilka niezawodnych sposobów.

Jeśli marzysz o pięknie podkreślonych, dużych i zjawiskowo pięknych oczach, zapoznaj się z listą wskazówek, które pozwolą uzyskać taki efekt bez wysiłku.

Na czym polega makijaż powiększający oczy?

To sposób wykonania makijażu, dzięki któremu oczy nie zmieniają faktycznie swojej wielkości, ale wyglądają tak, jakby były zdecydowanie większe. Wystarczy dobrać odpowiednie kolory, wydłużyć i zagęścić rzęsy. Prawdziwą metamorfozę zapewnisz sobie za pomocą kilku prostych trików.

Sposoby na optyczne powiększenie oczu

1. PODKRĘCENIE RZĘS

Po zalotkę albo dobry tusz podkręcający rzęsy warto sięgnąć również dlatego, że dzięki odpowiedniego wywinięciu rzęs oko wygląda na zdecydowanie większe. Makijaż jest bardziej wyrazisty i piękniejszy, jeśli rzęsy nie są proste i usztywnione. Efekt maksymalnego podkręcenia uzyskamy, używając zalotki i utrwalając uzyskany skręt za pomocą dobrego maskary. Warto jednak pamiętać, że codzienne używanie zalotki jest szkodliwe dla rzęs, więc ten sposób na makijaż powiększający oczy lepiej zarezerwować na specjalne okazje.

2. JASNY CIEŃ W KĄCIKU

Sposób na optyczne powiększenie oczu makijażem, który znają i uwielbiają profesjonalni wizażyści, to użycie odrobiny bardzo jasnego cienia do powiek w kąciku. Wystarczy podkreślić wewnętrzny kącik oka jasnym kolorem, np. bielą lub beżem, aby sprawić, że oko będzie wydawało się na większe i bardziej wypoczęte. Taki zabieg dodaje świeżości w makijażu. Z reguły zaleca się zastosowanie matowego cienia do powiek, ale młodsze osoby bez problemu mogą rozświetlić kącik oka bardziej błyszczącym cieniem w jasnym odcieniu.

3. WYCIĄGNIĘTA KRESKA

Każdy zabieg w makijażu, dzięki któremu wyciągamy zewnętrzny kącik oka, powoduje, że wydaje się ono większe i pięknie zarysowane. Czasami mamy naturalnie długie i piękne rzęsy w kąciku, a czasami musimy je dokładnie wytuszować. Dobrym sposobem na makijaż powiększający oko jest też zrobienie tzw. jaskółki. Czarna, precyzyjnie poprowadzona eyelinerem kreska, która jest wyciągnięta nieco poza kontur oka, naprawdę pięknie je otwiera. O ile jest narysowana prawidłowo i nie opada zbyt nisko.

4. PRECYZYJNE TUSZOWANIE

Czasami wystarczy sam tusz do rzęs, żeby podkreślić swoje spojrzenie w bardzo atrakcyjny sposób. Po pierwsze, ważne jest wybranie takiego tuszu do rzęs, który będzie nie tylko wydłużał, ale też zagęszczał rzęsy. Przyda się precyzyjna szczoteczka, docierająca nawet do najmniejszych rzęs w kącikach. Po drugie, liczy się również prawidłowy sposób stosowania maskary. Malowanie zaczynamy od samej nasady rzęs i wykonujemy szczoteczką ruchy zygzakowate (zarówno wzdłuż rzęs, jak i na boki). Dzięki temu w prosty sposób uzyskamy efekt maksymalnej objętości rzęs i optyczne powiększenie oczu.

5. PIĘKNE BRWI

Tak samo, jak rzęsy, również brwi stanowią dla naszych oczu piękną oprawę. A wiadomo, że każdy obraz wygląda lepiej, kiedy oprawiony jest w perfekcyjnie wykonaną ramę. Dlatego modelowanie i malowanie brwi jest tak ważne. Liczy się nie tylko dobór koloru, ale też precyzyjnie wyrysowanie dolnej linii brwi, wypełnienie ewentualnych ubytków, wyznaczenie odpowiedniego kształtu łuku brwiowego. Dzięki odpowiednio pomalowanym brwiom oko może być bardziej wyraziste i optycznie się otworzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *