Rodzaje odżywek do włosów. Jaka jest najlepsza?

Każda kobieta śni o pięknych, zdrowych, błyszczących włosach. Nie obędzie się bez dobrej odżywki! Być może długo zastanawiałaś się, jaka odżywka będzie dla Ciebie najlepsza i dlaczego. W tym artykule chcemy ułatwić Twój wybór. Jaką odżywkę wybrać? Jakie są rodzaje? Już tłumaczymy!

Odżywka a maska do włosów

Odżywki do włosów należy stosować po każdym myciu. Jeżeli zapomnisz o tym produkcie, włosy stracą swój blask. Skład odżywki do włosów jest skomponowany w ten sposób, aby domykać łuski i dostarczać pasmom odpowiednią porcję składników odżywczych. To nie wszystko. Odżywka do włosów znacznie je wygładza i nadaje blask. Maski do włosów natomiast to silnie skoncentrowane kosmetyki, które stosujemy 1-2 razy w tygodniu. Podczas jednego mycia możesz użyć zarówno maski, jak i odżywki. Maskę jednak należy trzymać na włosach o wiele dłużej niż odżywkę (w zależności od jej rodzaju). Odżywkę nakłada się od połowy długości pasm, ponieważ nie nadaje się na skórę głowy. W innym wypadku włosy mogą szybciej się przetłuszczać.

Odżywki do włosów – rodzaje

ODŻYWKI ZE SPŁUKIWANIEM

1# Odżywka do włosów w piance

To coraz popularniejsze odżywki, które zdobywają wysokie rankingi popularności i cieszą się uznaniem na całym świecie. Odżywka w piance ma delikatną konsystencję, dzięki czemu jest w stanie dogłębnie wniknąć w strukturę włosa bez obciążania. Intensywnie pielęgnuje każde pasmo i doskonale rewitalizuje. Można używać jej tak często, jak tylko potrzebujemy, nie zapominając o jej spłukaniu, ponieważ przetłuści włosy.

2# Odżywka do włosów w kremie

Najpopularniejsza odżywka do włosów. Znajdziemy ją w tubce lub w butelce. Odżywka jest niezwykle gęsta i treściwa, a jej skład jest różny. Wybierz produkt odpowiedni do rodzaju i kondycji Twoich włosów. Zwracaj uwagę, aby w składzie nie było wysuszających alkoholi i szkodliwych parabenów. Wyróżniamy odżywki:

  • humektantowe, czyli silnie nawilżające,
  • emolientowe, czyli ochronne,
  • proteinowe, czyli odżywcze.

ODŻYWKI BEZ SPŁUKIWANIA

1# Odżywka do włosów w sprayu

To powszechne kuracje, które wzmacniają włosy. Występują w postaci lekkiej mgiełki, która wnika głęboko w strukturę pasm i dyscyplinuje niesforne kosmyki. Stosujemy ją na suchych włosach tuż przed rozpoczęciem stylizacji, aby zabezpieczyć kosmyki. Zalet odżywek w sprayu jest mnóstwo – przede wszystkim chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Odżywki w sprayu zazwyczaj mają dwufazową postać i widać przez butelkę wyraźne oddzielenie wody i olejów. Przed użyciem odżywkę należy wstrząsnąć, aby połączyć jej składniki.

2# Odżywka do włosów w kremie

Odżywki w kremie bez spłukiwania okażą się idealne dla najbardziej zniszczonych, połamanych, kruchych włosów. Jeżeli wymagasz naprawdę dogłębnej i szybkiej regeneracji, ten kosmetyk z pewnością Ci pomoże. To odżywka bogata w wiele składników odżywczych, które są w stanie zregenerować nawet ekstremalnie suche włosy. Przed nałożeniem odżywki oczywiście możesz zastosować odżywkę tradycyjną. To na pewno wzbogaci Twoją pielęgnację i sprawi, że będziesz mogła cieszyć się naturalnym pięknem swoich włosów.

3# Odżywka do włosów w formie serum

Znajdziesz różne formy odżywki w formie serum. Występują takie, które można nakładać na skórę głowy i przyspieszają porost włosów, ale najczęściej spotykamy kosmetyki, które mają na celu zabezpieczenie końcówek. To lekkie silikony, które nie obciążą pasm, otulając je niewidzialną powłoką ochronną. Na rynku znajdziesz również sera termoochronne do włosów czy różne mieszanki w postaci olejów, które są w stanie odżywić i zdyscyplinować pasma. Odżywka w formie serum to doskonała opcja latem, podczas gdy kolor naszych włosów narażony jest na wypłowienie, jak i zimą, gdy występują nagłe zmiany temperatur, a gorące powietrze grzejników dodatkowo wysusza włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *